DUK

Home / DUK
AR REIKIA ATLIKTI KOKIUS PARUOŠIAMUOSIUS VEIKSMUS PRIEŠ PRADEDANT NAUDOTI PRIMO GRILĮ?

Ne. Kiekvienas Primo grilis yra iš karto paruoštas naudojimui. Netepkite vidinės keraminės dalies aliejais ar kitomis medžiagomis. Po ilgesnio naudojimo griliaus vidus pasidengs juodomis nuosėdomis, vadinamomis kreozotu. Tai ta pati medžiaga, kuri ilgainiui susidaro iš židinio vedančiame kamine. Prieš gamindami maistą, kuomet grilis dar neįkaitęs, galite naudoti švelnų šepetį nuvalyti minėtoms nuosėdoms.

KODĖL ĮTRŪKO UGNIADĖŽĖ?
Ugniadėžės įtrūkimai nėra neįprastas reiškinys ilgą laiką naudojantis griliu. Jie gali atsirasti dėl nuolatinio medžiagos plėtimosi ir susitraukimo, kuris atsiranda dėl basikartojančios aukštos ir žemos temperatūros kaitos.

Dvi pagrindinės ugniadėžės funkcijos yra: (1) anglių talpykla ir (2) griliaus keramikos apsauga nuo aukštos įkaitusių anglių temperatūros (815°C) poveikio.

Įtrūkimas gali kelti nerimą, tačiau reikia žinoti, kad atsiradęs tarpas ateityje funkcionuos kaip atsarginė erdvė tolimesniam trūkio plėtimuisi. Net ir tuo atveju, jei plyšys atsirado per visą ugniadėžės aukštį, jis visiškai nepaveiks maisto ruošimo proceso, o griliu ir toliau galima saugiai naudotis.

Sužinokite daugiau apie ugniadėžės įtrūkimus:

Fire box information from the Naked Whiz Web Site

KODĖL PRIMO GRILYJE NĖRA UGNIES ŽIEDO?

Ugniadėžės konstrukcija su ugnies žiedu buvo populiari pirmuosiuose Kamado stiliaus griliuose, kurie buvo gaminami iš ugniai atsparios plytinės medžiagos. Tokiuose griliuose buvo ypač sudėtinga pasiekti skrudinimo temperatūrą, todėl nuėmus ugnies žiedą kepimo grotelės atsidurdavo arčiau ugnies ar gerai įkaitusių anglių.

KOKS SKIRTUMAS TARP PRIMO KERAMINIO GRILIO IR DUJINIO AR ANGLIŲ GRILIO?
Yra du pagrindiniai skirtumai:

  1. Primo griliai yra keraminiai ir veikia kaip juose esančio karščio izoliatoriai, tuo pačiu išlaikantys maiste esančią natūralią drėgmę, taigi, patiekalai tampa ypač sultingi. Metaliniai griliai išspinduliuoja karštį ir ištraukia maiste esančią drėgmę.
  2. Primo griliai gali būti naudojami kaip griliai, orkaitės, skrudintuvės ar rūkyklos. Tereikia pasirinkti norimą kepimo būdą ir tinkamą oro cirkuliaciją.

KOKIA GARANTIJA SUTEIKIAMA PIRKĖJUI?
20 metų garantija visoms keraminėms dalims;

5-ių metų garantija visoms metalo dalims (išskyrus ketaus);

1-ių metų garantija ketaus dalims;

30-iai dienų garantija termometrams ir veltinio tarpinėms.

KIEK LAIKO GRILIS PRIVALO KAISTI, KAD BŪTŲ GALIMA PRADĖTI KEPTI MAISTĄ?

Apie 15 minučių. Panašiai laiko reikia, kad įkaistų ir dujinio tipo grilis.

AR KERAMIKA SKYLA ESANT YPAČ AUKŠTAI ARBA ŽEMAI ORO TEMPERATŪRAI BEI LIJANT LIETUI?

Ne. Primo keramika yra itin atspari ir nėra jokio pavojaus, kad ji įskils esant neįprastai šaltam ar karštam orui bei lijant lietui. Nepilkite vandens į grilį kol jis karštas, norėdami užgesinti įkaitusias anglis. Šie veiksmai paskatins keramikos trūkių bei elementarios netvarkos griliaus viduje atsiradimą.

ATRODO, JOG GRILIO IŠORINIAME PAVIRŠIUJE MATYTI MAŽI ĮTRŪKIMAI. AR TAI DEFEKTAS?

Ne. Tai nėra įtrūkimai ar paviršiaus glazūros defektai. Tai žinomas kapiliarinio trūkinėjimo efektas, kuris atsiranda ruošiant keramiką aukštos temperatūros krosnyse ir vėliau ją dengiant blizgiu juodos glazūros sluoksniu. Kitos grilių kompanijos renkasi matinį paviršių, kadangi jis paslepia trūkinėjimo efektą bei kitus paviršiaus defektus. Tačiau pažiūrėję į tokį grilių iš arčiau taip pat visuomet pamatysite daugiau ar mažiau įvairių smulkių įtrūkimų. Juodas blizgus paviršius mūsų griliams padeda labiau išsiskirti.

KOKIOS RŪŠIES ANGLYS TINKAMIAUSIOS?

Patariame naudoti tik natūralias medžio anglis. Primo gaminamos natūralios medžio anglys gaunamos iš kokybiško kietmedžio, kuris maistui suteikia tikrą laužo dūmų prieskonį. Tokios anglys taip pat dega švariau ir ilgiau lyginant su anglių briketais. Beje, natūrali medžio anglis gali būti naudojama net keletą kartų.

AR GALIMA NAUDOTI ANGLIŲ BRIKETUS?

Ir taip ir ne. Galite naudoti standartinius anglių briketus, bet jais nepasieksite aukštų temperatūrų ar ilgiau trunkančios kaitros. Nenaudokite greitai įkaistančių anglių, kadangi jų skleidžiami dūmai įsigers į keramiką ir maiste jausite nemalonų prieskonį.

KAIP UŽDEGTI ANGLIS?

Primo gamina specialius parafininius degiklius. Taip pat galite naudoti elektrinius degiklius, fakelus ar tiesiog suglamžytus į nedidelius rutulius popierinio rankšluosčio skiautes. Nenaudokite degamojo skysčio, kadangi įsigėręs į keramiką jis suteiks maistui nemalonų chemikalų kvapą ir skonį.

MANO GRILIUS NEĮKAISTA IKI 205° C, KĄ BLOGAI DARAU?
Pagrindinės priežastys – kaitros šaltinis, anglių kiekis ir oro cirkuliacija.

Įsitikinkite, kad naudojate sausas ir nepasenusias natūralias medžio anglis. Jeigu gyvenate vietose, kuriose didelė santykinė oro drėgmė arba Jūsų anglys sudrėko bus sunku grilyje pasiekti ypač aukštą temperatūrą. Jeigu maišote naujas anglis kartu su jau naudotomis ankstesniuose kepimuose, tai taip pat gali lemti žemesnę griliaus temperatūrą.

Sprendimas: įsigykite naują Primo ar kito premium prekės ženklo natūralios medžio anglies maišą. Taip pat nepripilkite anglių daugiau nei pusė ugniadėžės. Įsitikinkite, kad pelenai ar smulkūs anglių gabaliukai netrukdo laisvai tekėti orui iš apačios į viršų. Ir pagaliau, pilnai atidarykite oro patekimo sklendę, kad oras imtų tekėti maksimalia jėga.

KAIP VALYTI GRILĮ?

Primo griliai išsivalo savaime. Vidus ilgainiui pajuoduos, tačiau jis neturi būti valomas. Norint išvalyti grilį ar groteles nuo maisto likučių, pakaitinkite kepsninę 315 ° C temperatūroje apie 30 min. Išorė gali būti valoma muilu ir vandeniu ar buitiniu plovikliu.

KOKIŲ PRIEDŲ MAN GALI PRIREIKTI?

Karštį slopinančios plokštės, troškintuvai, specialios keptuvės ar džiovinimo sistemos yra pagrindiniai įrankiai norint, kad grilis atliktų skrudinimo, rūkymo, džiovinimo ar kitas specifines funkcijas. Kiti populiarūs priedai: griliaus stalas, griliaus dangalas, kepimo akmuo, kepimo paviršiaus padidinimo sistemos. Iš tiesų, viskas priklauso nuo to, ką ruošiatės gaminti ir kiek turite tam vietos.

AR REIKALINGAS GRILIAUS DANGALAS?

Primo griliai yra sukurti laikyti juos lauke. Kai kurie žmonės įsigyja apsauginį griliaus dangalą, kad nereikėtų per daug dažnai valyti išorės paviršiaus, apsaugoti nuo saulės spindulių poveikio mediniam griliaus stalui ar tiesiog pridengti grilių ne sezono metu.

AR PERKANT PRIMO GRILĮ PRIDEDAMOS KERAMINĖS KOJELĖS?

Ne. Jeigu perkate Primo medinį griliaus stalą, tuomet kojelės pridedamos. Jeigu patys gaminatės nuosavą griliaus stalą ar norite Primo grilių įtaisyti lauko virtuvėje, galite užsisakyti kojeles kreipdamiesi į oficialų Primo atstovą. Arba tiesiog skambinkite Primo ir užsisakykite: +370 612 74414.